Fanswear.cz
Fanswear.cz

Sublimační potisk

Sublimační potisk je pro nás skvělý na řadu produktů, které vyrábíme. Poslední dobou zejména nákrčníky, vaky na záda, roušky, ale v létě taky plavky nebo sublimační funkční trička. Pomocí sublimace se vyrábí i oblečení pro boxery, MMA a další bojové sporty. Samostatnou kapitolu tvoří i oblečení pro běžce a sportovce obecně. Ale tak zabíhat zatím nechceme.

Sublimační proces je trochu složitější ale na wikipedii najdete podrobný popis.

Pro nás jsou důležité jeho výhody:

  • Nesepere se a to nikdy! Nikdy, protože tvoříme na umělá vlákna typu polyester, spandex, polyamid nebo elastan. Tisk potom drží sto vyprání a dříve to roztrháte na sobě než potisk na daném produktu. Samozřejmě lze třeba vyvařit roušku, což s typicky bavlněnou a potištěnou mockrát neuděláte.
  • Neomezený počet barev – nehraje se na to, tiskne se plocha.
  • Dostupná cena – roušky jsme zkusili tisknout sítotiskem – digitálním tiskem a sublimačním tiskem. Cenově a kvalitativně vychází nejlépe sublimace.

Nevýhody taky existují:

  • Nepotiskneme tím černé tričko z bavlny
  • Každý stroj má svoji šíři a tak musíme buď kalkulovat odpad nebo prodávat krkolomné množství u nás třeba 33 ks roušek a podobně x 11.
  • U řady věcí potřebujeme šicí dílnu, která jednotlivé komponenty sešije k sobě – proto jsou dobré nákrčníky, tam to zvládáme bez nich.

 

Tiskneme pro uznávané značky
HC Olomouc HC Škoda Plzeň SK Slovan Bratislava Snowbitch Ducati FC Zbrojovka HC Muni Jägermeister Vyškov Heerenveen
Top